Po czym poznać, że bielizna nie nadaje się już do noszenia?
Codziennie sięgasz do szafy po swój ulubiony biustonosz, nosisz go całe dnie i regularnie pierzesz w ulubionym detergencie. A kiedy ostatni raz zastanawiałaś się, czy nadal spełnia swoje funkcje, prawidłowo wspierając biust i gwarantując 100% higieny? Sprawdź, jakie oznaki świadczą o tym, że pora na nowe bieliźniane zakupy!
Jest za luźny, nawet na ostatnich oczkach
Nosząc swój ukochany biustonosz, czujesz luz w obwodzie, a miseczki przemieszczają się podczas jakiejkolwiek aktywności, nawet pochylania się czy chodzenia? Sprawdź, czy sytuacja wygląda tak samo, kiedy zapniesz stanik na ostatni rząd haftek. Jeśli tak - pora na wymianę bielizny. Nowy biustonosz Triumph czy sloggi przymierzaj, zapinając go, najluźniej jak się da. Z czasem tkanina straci elastyczność, więc najciaśniejsze zapięcie zostaw na przyszłość.
Wychodzą z niego fiszbiny
Metalowe fiszbiny przebiły materiał tunelu i wystają? Natychmiast pożegnaj się z biustonoszem, ponieważ stanowi niebezpieczeństwo - może Cię dotkliwie zranić. Wymień go także wtedy, kiedy fiszbiny są po prostu niewygodne, powodują otarcia czy powstawanie siniaków. Dobrze skonstruowany i prawidłowo dobrany do Twojej sylwetki biustonosz z fiszbiną marki Triumph będzie leżał jak druga skóra.
Miseczki dawno straciły kształt
Zdeformowane miseczki z odgięciami, które tworzą nieestetyczne wypukłości na tkaninie koszuli czy bluzki? To kolejny sygnał, że biustonosz już nie nadaje się do noszenia. Sprawdź też, czy Twój biustonosz push-up nadal spełnia swoją funkcję. Jeśli gąbka straciła kształt, na przykład podczas prania, warto pomyśleć o zakupie nowego modelu. Górki powstałe z zebranego w jednym miejscu wypełnienia mogą uciskać delikatną skórę biustu.
Ramiączka same się zsuwają
Jeśli ramiączka zsuwają się z ramion, nawet jeśli są maksymalnie ściągnięte, oznacza to, że się rozciągnęły i nie podtrzymują Twojego biustu. To ważne zwłaszcza w przypadku dużych piersi, które wymagają prawidłowego wsparcia. Niezależnie od rozmiaru miseczki to też problem estetyczny - za długie ramiączka będą się zwijać pod dopasowanymi bluzkami. Jeśli stanik ma odpinane ramiączka, do prania staraj się prać je ręcznie. Dzięki temu nie będą się niepotrzebnie plątać i rozciągać, a Ty dłużej będziesz się cieszyć swoją ulubioną bielizną. Nieestetyczny wygląd Po czym poznać, że biustonosz powinien wylądować w koszu na śmieci, a nie na pranie? To proste: jego wygląd. Pierwsza rzecz to kolor. Jeśli białe bądź kremowe staniki zszarzały czy zżółkły, biustonosze czarne mają białe plamy po antyperspirancie, których nie da się wywabić, a kolorowe straciły swój odcień lub przebarwiły się od innej odzieży w pralce - pora zastąpić je nowymi modelami. Częstym problemem są też zmechacenia czy koronka, która traci na elegancji lub miękkości. Przy okazji pamiętaj, że Twoja bielizna Triumph dłużej będzie Ci służyć, jeśli zadbasz o jej odpowiednią pielęgnację. Staniki najlepiej pierz w rękach, w ciepłej, ale nie gorącej wodzie, stosując detergent do delikatnych tkanin. Jeśli wolisz pranie w pralce automatycznej, ustawiaj program na pranie ręczne. Delikatna tkanina nie straci swoich właściwości i nie zniszczy się w bębnie, jeśli będzie zabezpieczona specjalnym woreczkiem z siateczki. Biustonosze susz na płasko - złożone na pół i zawieszone na sznurku mogą się zdeformować.
Znoszona bielizna już Ci się nie przyda, więc bez wyrzutów sumienia możesz ją po prostu wyrzucić. Nie tylko nieestetycznie wygląda, ale też może powodować dyskomfort, a nawet problemy ze zdrowiem. Weź pod uwagę nasze wskazówki i sprawdź, czy Twoje biustonosze nie nadają się do wymiany na nowy, lepszy model, który znajdziesz, chociażby w naszym sklepie z bielizną Triumph.