Jaki fason biustonosza będzie odpowiedni dla Twoich piersi?
2020-03-31
Odpowiednio dobrany stanik to podstawa damskiej garderoby. Nawet jeśli jest dokładnie ukryty pod bluzką, ma ogromny wpływ na wygląd biustu oraz kobiece zdrowie. Dlatego niezwykle istotne jest, by został właściwie dopasowany do sylwetki, a także rozmiaru i kształtu piersi. Jeśli zadbamy o to, by rozmiar i fason został dobrze dopasowany, zdołamy ukryć mankamenty figury i wyeksponować auty. Dzięki temu damski dekolt zaprezentuje się doskonale, niezależnie od tego, czy kobieta będzie w samej bieliźnie, czy ukryje ją pod innymi elementami garderoby. Co jednak najważniejsze, właściwie dobrany stanik pozwoli uniknąć wielu zdrowotnych problemów.
Istnieje kilka kluczowych kwestii, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze biustonosza. Wśród nich jest oczywiście rozmiar, a także odpowiedni fason. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest wybór stanika cechującego się za luźnym obwodem pod biustem. Nie jest to jednak jedyny problem. Jakie inne błędy popełniają polki, wybierając bieliznę osobistą?
Jak dobrać rozmiar stanika?
Bardzo istotny jest właściwy rozmiar pod biustem. Za luźne staniki nie trzymają dobrze piersi i często przemieszczają się podczas noszenia. Narażają tym samym panie na bolesne otarcia. Pas pod biustem nie może uciskać tkanki piersi ani podnosić się na plecach do góry. Powinien dobrze przylegać do ciała i utrzymywać miseczki w jednym miejscu.
Kolejny problem to zły rozmiar miseczek. Zbyt duże nie będą układać się na piersiach estetycznie, za małe sprawią, że piersi „wyleją się” ze stanika. Niektóre panie zapominają, że ogromne znaczenie dla komfortu noszenia bielizny oraz naszego zdrowia mają również ramiączka. Ich zadaniem jest podtrzymywanie miseczek, a co za tym idzie biustu. Przy obfitych piersiach ramiączka nie mogą być zbyt wąskie, bo w efekcie będą wrzynać się w ciało.
Dobór biustonosza do rozmiaru biustu nie zawsze jest prosty. Jeśli mamy z tym problem, rozwiązaniem może być profesjonalne doradztwo. Cennych wskazówek z pewnością udzieli brafitterka. Zaletą współczesnych czasów jest dostępność szerokiego asortymentu bielizny. Z łatwością znajdziemy biustonosz na mały biust, jak i bardzo duży. Obecnie nie stanowi już problemu zakup stanika dochodzącego w obwodzie pod biustem do 110 cm, a w przypadku miseczek do rozmiaru KK. Warto zwrócić uwagę, że duże rozmiary dostępne także wśród znanych i cenionych marek. Przykładem jest biustonosz Triumph albo biustonosz Sloggi.
Fasony biustonoszy
Jednak nie tylko rozmiar biustonosza ma znaczenie. Bardzo istotny jest również jego fason. Jaki stanik sprawdzi się w przypadku obfitych piersi, a jaki biustonosz u pań z małym biustem? Oto kilka naszych wskazówek.
Biustonosz na mały biust
Panie o mniejszych piersiach mogą się zdecydować na stanik typu plunge, czyli biustonosz z fiszbiną kończącą się nisko na środku. Taki fason ładnie zbiera piersi i wypycha je do przodu. Doskonałym wyborem będą też staniki z miseczką ½, czyli kończącą się nieco niżej niż na przykład w przypadku innych modeli. Takie staniki doskonale eksponują piersi i sprawiają, że biust prezentuje się bardzo efektownie zarówno w samej bieliźnie, jak i ukryty pod bluzką.
Fasony biustonoszy na duży biust
Panie o dużych piersiach powinny wybierać modele biustonoszy dobrze podtrzymujących ciężki biust. Fason ma tutaj istotne znaczenie. Dobrze sprawdzą się staniki mocno zabudowane, które utrzymają piersi w miseczkach. Przykładem są balkonetki (w Polsce nazywane często bardotkami), czyli staniki z miseczką ¾ albo takie, które mają miseczki całkowicie zabudowane (staniki typu „full cup”). Dla utrzymywania ciężkich piersi bardzo ważny jest właściwy obwód stanika pod biustem oraz wystarczająco szerokie ramiączka.
Biustonosz dostosowany do rozstawu piersi
Fason stanika warto uzależnić od tego, w jakiej odległości od siebie osadzone są piersi. Dla tych, które znajdują się blisko siebie, idealnie sprawdzą się staniki z niedużym odstępem między miseczkami. Zazwyczaj będzie to stanik typu plunge, czyli z nisko kończącym się fiszbinem. Jeśli piersi są osadzone szeroko, można wybrać biustonosz push-up lub plunge.
Biustonosz dla kobiet w ciąży, Amazonek oraz młodych dziewcząt
Biustonosz bez fiszbin cieszy się wśród pewnego grona pań dużą popularnością. Jego zaletą jest brak usztywnienia, które w pewnych okolicznościach mogłoby przeszkadzać. Tak dzieje się w przypadku pań po mastektomii. Fiszbiny nie są też pożądane u kobiet w ciąży oraz matek karmiących. W ich przypadku miękka tkanka może być szczególnie narażona na ucisk i odgniecenia. A młodym dziewczętom, które dopiero zaczynają nosić staniki, w modelach bez fiszbin będzie najzwyczajniej w świecie wygodniej niż w fasonach, które zostały w nie wyposażone.
Rozmiar i fason stanika to dwie kluczowe kwestie, których nie wolno zaniedbywać. Warto pamiętać, że w ten sposób zapewniamy sobie nie tylko komfort noszenia bielizny, ale dbamy też o własne zdrowie. A ponieważ wygoda może iść w parze z efektownym wyglądem, możemy czuć się swobodnie i atrakcyjnie.