Darmowa dostawa od 1,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Biustonosz push–up – po czym poznać, że dobrze leży?

2020-02-03
Biustonosz push–up – po czym poznać, że dobrze leży?
Biustonosz push up ma w miseczkach specjalne wkładki, dzięki czemu optycznie powiększa kobiecy biust i nadaje mu ładny wygląd. Dla komfortu noszących go pań bardzo ważny jest właściwy dobór rozmiaru. Niektóre panie mają z tym duży problem efektem czego stanik może uciskać tkankę piersi albo być zbyt luźny i przesuwać się podczas noszenia. Odpowiednio dobrany stanik push up będzie dobrze podtrzymywał biust i zapewni wygodę. Nie spowoduje też dyskomfortu na skutek uciskania, spadających lub za ciasnych ramiączek albo podnoszenia się pasa biustonosza do góry.

Przy wyborze biustonosza push up należy zwrócić uwagę na trzy istotne rzeczy. Pomijając względy estetyczne, takie jak kolorystyka, rodzaj tkaniny oraz zdobienia bielizny bardzo ważny będzie prawidłowy rozmiar pod biustem, odpowiednia wielkość miseczek oraz ramiączka, które umożliwią właściwe podtrzymywanie piersi i nie będą za krótkie, ani za długie. Pozostaje odpowiedzieć na pytanie, jak dobrać
stanik push up, by te warunki zostały spełnione.

Pas biustonosza 

Dobierając biustonosz, należy zwrócić uwagę na rozmiar pod biustem. Pas biustonosza nie może być ani za luźny, ani zbyt ciasny. Ważne jest, by umożliwiał swobodne oddychanie i nie krępował ruchów. Z drugiej strony powinien dobrze przylegać do ciała, dzięki czemu po wyregulowaniu ramiączek stanik push up będzie dobrze podtrzymywał biust i unosił go do góry. Odpowiednio dobrany biustonosz to taki, którego pas będzie po zapięciu stabilnie utrzymywał się w jednym miejscu. Na całym obwodzie powinien znajdować się na jednej wysokości. Należy zwrócić uwagę na to, by jego tył nie podnosił się do góry.

Za luźny w obwodzie biustonosz nie będzie dobrze podtrzymywał piersi, a przy poruszaniu się może powodować przesuwanie się miseczek oraz otarcia. Innym objawem źle dopasowanego biustonosza będzie przesuwanie się fiszbin na tkankę piersi oraz ich ucisk. Zły rozmiar rozpoznamy również po tym, że tył pasa biustonosza nie utrzymuje jednej linii z jego przodem.

Miseczki stanika

Dla komfortu noszenia oraz zdrowia kobiety bardzo istotny jest właściwy rozmiar miseczek. Biustonosz push up powinien mieć takie miseczki, które pozwolą na delikatne rozdzielenie piersi. Warto zwrócić uwagę na to, by fiszbiny w odpowiedni sposób przylegały do ciała. Powinny na całej swojej długości obejmować pierś, w żadnym natomiast przypadku leżeć na niej, czy uciskać jej tkankę. Z przodu fiszbiny powinny przylegać do mostka kobiety, natomiast z boku drut powinien być ułożony w taki sposób, by jego koniec był skierowany do pachy. Rozmiar miseczki, bez względu na to, czy mowa o biustonoszu Triumph, czy biustonoszach sloggi, zależy od wielkości biustu. Dlatego u pań o mniej wydatnych kształtach fiszbiny mogą się kończyć nieco wcześniej i reguła z drutem wycelowanym w kierunku pachy nie zawsze się sprawdza. Koniecznie jednak należy zwrócić uwagę na to, aby drut nie uciskał w tym miejscu piersi. Na całej swojej długości powinien ją ładnie obejmować, przylegając z każdej jej strony do ciała kobiety.

Schowane w miseczce piersi nie mogą być mocno uciskane przez materiał. Warto też zwrócić uwagę na to, by tkanina nie marszczyła się i nie odstawała od ciała powyżej piersi, co jest oznaką tego, że miseczka jest po prostu za duża. Prawidłowo ułożony w miseczkach push up biust jest lekko uniesiony i podtrzymywany przez stanik, jednak nie wylewa się z nich górą ani po bokach. 

Cielisty mieszany biustonosz   Biały biustonosz push-up

Ramiączka

Na koniec warto zwrócić uwagę na ramiączka stanika push up. To na nich w dużej mierze spoczywa ciężar piersi. Dlatego tak istotny jest ich właściwy dobór do rozmiaru biustu. Cienkie ramiączka wyglądają bardzo ładnie nawet wtedy, gdy przypadkowo zostaną odsłonięte przez bluzkę. Nie zawsze jednak są praktyczne. W przypadku pań z dużym biustem mogą boleśnie uciskać ramiona, wywołując tym samym dyskomfort podczas noszenia bielizny. Zatem pierwsze na co należy zwrócić uwagę, to ich szerokość. Ta powinna być dopasowana do rozmiaru miseczki, a tym samym wielkości kobiecego biustu.

Kolejna istotna kwestia to długość ramiączek. Odpowiednio wyregulowane delikatnie uniosą pierś do góry, ale nie będą uciskać skóry na ramionach. Jak sprawdzić, czy nie są zbyt krótkie, ani za długie? Wystarczy ocenić, czy przy zapiętym staniku możemy delikatnie podciągnąć je nad ramieniem.
 
Warto też zwrócić uwagę na biustonosz push up bez ramiączek. Taka bielizna doskonale sprawdza się przy różnego rodzaju kreacjach z odsłoniętymi ramionami. 

Na podsumowanie…

Właściwie dopasowany stanik push up nie krępuje ruchów i gwarantuje wygodę podczas noszenia. Miseczki powinny obejmować całe piersi i podnosić je do góry, a fiszbiny nie mogą uciskać delikatnej tkanki. Warto zwrócić uwagę na to, aby miseczki odwodziły piersi od siebie. Ramiączka muszą zapewniać komfort noszenia. Powinny mieć odpowiednią długość i szerokość, dzięki czemu nie będą uciskać boleśnie ramion. Dopasowany do kobiecych kształtów rozmiar stanika push up jest niezwykle istotny dla wygody i zdrowia każdej pani. Co więcej, wpływa też na to, jak prezentuje się dekolt. Bardzo istotne jest więc, by poświęcić wystarczająco dużo uwagi na jego właściwy wybór. 

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 596 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-06
Pełna informacja, bardzo sprawna wysyłka, produkt rewelacyjny.
2024-04-10
Zamówienie zrealizowane terminowo, produkt w doskonałym stanie.
pixel